Hostýnský YEŤTY 2016

Díky všem za účast na již sedmém ročníku závodu na běžkách pro celou rodinu „Hostýnský YEŤTY aneb Bez sněhu s Yettym pěšky“, který se konal v sobotu 20. února 2016. Díky dlouhodobě nepříznivému počasí se závodu zúčastnilo pouze 33 závodníků. Všichni účastníci závodu, ať už ti, kteří startovali na Hostýně nebo ti z Tesáku dorazili do cíle spokojeni, zdraví a v dobré náladě. V cíli, který byl tradičně ve Ski areálu Troják na všechny závodníky čekalo teplé občerstvení a pro ty nejzdatnější i hodnotné ceny.

Na start hlavní trati závodu Hostýn – Troják se postavilo celkem šestnáct závodníků. V kategorii mužů zvítězil Milan Vinklárek, který dosáhl času 54 minut 58 sekund, na druhém místě skončil Jaroslav Otáhal (01:41:40) a na místě třetím se umístil Zbyněk Bambušek (čas 01:50:02). Prvenství mezi ženami vybojovala Pavla Omelková (01:41:40), jako druhá do cíle dorazila Renáta Šťastná (01:44:22) a na místě třetím skončila Irena Doleželová (02:14:47).

Sedmnáct závodníků nejrůznějších věkových kategorií se vydalo na kratší trasu Tesák – Troják. Nejlepší ženou této trasy se stala Marcela Zavadilová (1:05:17), nejlepším mužem byl vyhlášen Radomír Kolaja, který tuto trať pokořil v čase 01:56:52. V kategorii do 18 let se nejlépe umístil dvanáctiletý Ondřej Zavadil (1:05:17), Tadeáš Vykopal, vítěz loňského ročníku, skončil s časem 01:14:48 na druhém místě a na třetím místě skončila Monika Rohanová (1:56:26).

Nejmladší účastnicí celé ho závodu se stala sedmiletá Nela Pírková, která trasu Tesák – Troják urazila za 01:55:34.

Všem závodníkům blahopřejeme! Yetty už se těší na další setkání při podzimním nočním pochodu Hostýnskou magistrálou, který se uskuteční 10. září 2016.

Město Bystřice pod Hostýnem děkuje za pořadatelskou spolupráci Klubu lyžařů Kroměříž a za vydatnou podporu členům SDH Chvalčov, SDH Hošťálková, portášům z Rusavy, Turistickému oddílu mládeže Pawnee, Klubu biatlonu Bystřice pod Hostýnem, MAS Podhostýnska, Rescue teamu Hostýnské vrchy a také Lyžařské škole Tony Ski School.