Kamery, počasí


(údaje z )

Odpočivadlo na Marušce (664 m n.m.)

Teplota -3.5  °C
archiv

Zastavení Troják
(583 m n.m.)

Teplota -2.8  °C
archiv

Hotel Tesák
(689 m n.m.)

Teplota -4.4  °C
archiv

Bludný

Teplota -3.5  °C
archiv Vlhkost 77  %
archiv Vítr 0.8  m/s
archiv

Maruška meteo stanice

Teplota -2.8  °C
archiv

Maruška panorama

Teplota -2.8  °C
archiv

Troják svah A

Teplota -3.2  °C
archiv Vlhkost 76  °C
archiv

Svatý Hostýn

Teplota ---  °C
archiv Vlhkost ---  %
archiv Vítr ---  m/s
archiv

Skiareál Tesák

Teplota -4  °C
archiv Vlhkost 79.4  %
archiv

Počasí ve Vašem mailu

ROP Střední Morava, Partner pro Váš rozvoj

Noční pochod hostýnskou magistrálou

Noční pochod hostýnskou magistrálou
13.9.2013, autor: -ano-

Milí přátele a kamarádi, snad dokonce mohu říci, rodino, byl jsem opravdu velmi dojat vaší velkou účastí na mém nočním pochodu! Mé oči žasly, když viděly, že se mě rozhodlo navštívit a následovat 156 odvážlivců, dokonce děti i senioři. Všem, kteří z jakéhokoli důvodu nemohli přijít, musím tedy hned popsat tuto maximálně vydařenou akci.

Od rána počasí přálo, svítilo slunce, proto jsem se celé odpoledne opaloval na louce u Marušky a čekal, až mě povolají do Bystřice, abych pozdravil své následovníky. Vyrazily dva autobusy, jeden z vlakového nádraží a druhý z autobusového, v tom se vezla i má maličkost. Nálada byla výborná, koštovala se pravá moravská slivovice, a řeknu vám, ta byla! Lepší široko daleko nenajdete!

S dobrými lidmi čas jen mizí, a tak jsme se za chvíli octli na Trojáku, kde mé pomocnice registrovaly všechny účastníky, aby se někdo přece jen neztratil. Já bych nerad někoho hledal. Bezpečnost na prvním místě! Po zaregistrování všech příznivců YETTYho, se průvod vedený místními portáši vypravil směrem k Bludnému, kde čekal stan, který jsem sám stavěl! Pomalu do něj začali proudit lidé. Zařídil jsem i bystřickou Bukovinku, aby nám hrála k poslechu a některým i k tanci. Venku lidé opékali buřty a všichni se bavili. Nadešla půl desátá a moje velká role večera. V neobvyklé tombole jsem tahal z čepice čísla výherců. Vyhrávaly se luxusní ceny, třeba sady kol, ale mělo to malý háček. Ona totiž sada kol nebyla sada kol, nýbrž sada Coca-col… Takové šprýmy se Yettymu moc líbily a snad i ostatním.

A pak jsme se vydali na dalekou cestu. Putovníky neschopné chůze jsme nechali pěkně nahoře, aby si ještě neublížili. Portáši pouštěli svou branou každého účastníka a všechny spočítali, aby nedejbože na někoho nezapomněli. Já jsem šel uprostřed průvodu a tak dobře jsem se už dlouho nezasmál. Ach, hned je mi veseleji, když si na to vzpomenu! Cesta utekla strašně rychle, a tak jsme byli za chvíli Ve Dvoře, kde v půl jedné ráno otevřeli jen kvůli nám! Kdo chtěl, dal si uvnitř teplou polévku a mohl jet hned prvním přistaveným autobusem, nebo si počkat na další. Já jsem byl již silně znaven, a proto jsem se se všemi rozloučil, a vydal se najít si nějaké pěkné místečko na přespání.

Bylo mi moc líto, že jsem musel všechny opustit, protože se s nimi uvidím až zase při zimním závodu na běžkách. A to je lákadlo pro vás, mí zlatí, kdo mě chcete zase vidět, přijďte! Uvítám vás s otevřenou náručí, už teď se na vás moc těším!

Zároveň bych chtěl ještě poděkovat pánům hasičům z Chvalčova a Hošťálkové, panu Juračkovi, holkám z bystřického infocentra, p. Novosadovi, M. Horníkovi, Místní akční skupině Podhostýnska a všem ostatním dobrovolníkům, kteří pomáhali.

A nezapomeňte si prohlédnout fotky.

S pozdravem se Vám poroučí Váš chlupáč Yetty!