Kamery, počasí


(údaje z )

Odpočivadlo na Marušce (664 m n.m.)

Teplota -3.2  °C
archiv

Zastavení Troják
(583 m n.m.)

Teplota -2  °C
archiv

Hotel Tesák
(689 m n.m.)

Teplota -3.7  °C
archiv

Bludný

Teplota -3  °C
archiv Vlhkost 78.1  %
archiv Vítr 0.6  m/s
archiv

Maruška meteo stanice

Teplota -2  °C
archiv

Maruška panorama

Teplota -2  °C
archiv

Troják svah A

Teplota -2.7  °C
archiv Vlhkost 76.9  °C
archiv

Svatý Hostýn

Teplota ---  °C
archiv Vlhkost ---  %
archiv Vítr ---  m/s
archiv

Skiareál Tesák

Teplota -3.3  °C
archiv Vlhkost 79.1  %
archiv

Počasí ve Vašem mailu

ROP Střední Morava, Partner pro Váš rozvoj

Hostýnský YETTY počtvrté na startu závodu YEŤTY (čti jeď ty)

Hostýnský YETTY počtvrté na startu závodu YEŤTY (čti jeď ty)
14.2.2013, autor: Barbora Janečková

Oblíbený obyvatel Hostýnských vrchů, stařík YETTY Hostýnský, vyběhne v sobotu 16. února 2013 v 9 hodin už počtvrté na start závodu nesoucího jeho jméno. Tradiční závod na běžkách pro celou rodinu začíná na Sv. Hostýně a končí ve skiareálu Troják. Na stránkách Hostýnské běžecké magistrály www.hm52.cz se registrovaly již desítky zájemců, kteří mohou využít bezplatné dopravy z Bystřice pod Hostýnem speciálním YETTYbusem.

„Závod má dvě trasy. Hlavní vede po magistrále z Hostýna, kratší startuje o hodinu později z Tesáku. Cíl je vždy u nás na Trojáku,“ vysvětlil Jakub Juračka ze Skiareálu Troják.  Mezi pořadateli jsou dále dobrovolní hasiči z Chvalčova a Hošťálkové, Valašský sbor portášský Rusava, záchranáři z Rescue Teamu a celou akci zaštiťuje  bystřická radnice.

 „Vzhledem k pokročilému věku a nebezpečí nepřiměřené konzumace alkoholu po trase bude letos YETTY část trasy tažen na laně za servisním vozidlem,“ doplnila pořadatelka Barbora Janečková. K recesistické povaze závodu totiž patří kontroly portášské hlídky na Klapinově, která povzbuzuje běžkaře po valašsku domácí pálenkou. V cíli zase čeká všechny účastníky lahodný YETTYguláš, koláčky, Ďyplom a veselá atmosféra ve vojenském stanu. „Vyhlášení vítězů závisí na tom, jak pomalu pojedou poslední závodníci. Nespěcháme na ně, chceme, aby si akci pořádně užili. Předpokládáme, že ceremoniál se uskuteční kolem poledne,“ dodala Janečková. Potom budou závodníci dopraveni YETTYbusem zpět do Bystřice pod Hostýnem.

Hostýnská běžecká magistrála s YETTYM pořádají také jednu letní akci, při níž se vyráží o půlnoci z vyhlídky Bludné na neznámé místo. Obě akce mají za cíl vytáhnout lidi do Hostýnských vrchů a ukázat jim možnosti zábavy na trasách Hostýnské běžecké magistrály.

Další informace:
Barbora Janečková, tel. 777 719 991