Kamery, počasí


(údaje z )

Odpočivadlo na Marušce (664 m n.m.)

Teplota -3.2  °C
archiv

Zastavení Troják
(583 m n.m.)

Teplota -2  °C
archiv

Hotel Tesák
(689 m n.m.)

Teplota -3.8  °C
archiv

Bludný

Teplota -3  °C
archiv Vlhkost 78.1  %
archiv Vítr 2.8  m/s
archiv

Maruška meteo stanice

Teplota -2  °C
archiv

Maruška panorama

Teplota -2  °C
archiv

Troják svah A

Teplota -2.7  °C
archiv Vlhkost 76.9  °C
archiv

Svatý Hostýn

Teplota ---  °C
archiv Vlhkost ---  %
archiv Vítr ---  m/s
archiv

Skiareál Tesák

Teplota -3.3  °C
archiv Vlhkost 79.1  %
archiv

Počasí ve Vašem mailu

ROP Střední Morava, Partner pro Váš rozvoj

YETTY vzkazuje účastníkům i pořadatelům Půlnočního pochodu: DĚKUJU!

YETTY vzkazuje účastníkům i pořadatelům Půlnočního pochodu: DĚKUJU!
19.9.2012, autor: Hostýnský YEŤTY

Přátelé, kamarádi,
děkuju vám všem za hojnou účast na 2. ročníku Půlnočního pochodu Hostýnskou magistrálou, který se konal v sobotu 15. září 2012! Byli jste skvělí! Já jsem se sice vzhledem ke svému pokročilému věku musel už před půlnocí uchýlit za svůj oblíbený pařez a zdřímnout si, ale hejkalové z lesa povídali, že jste je cestou dolů do Rajnochovic skoro přeřvali a že zábava to byla veliká. Tak to jsem moc rád. Mařenka snad našla Jeníčka i ztracený košíček a portáš Jura na konci skupiny mohl hlásit náčelníkovi Kubovi v čele průvodu do vysílačky tajemné poselství: Beruška ještě stále stojí, ještě neleží na krovkách. Restaurace Ve Dvoře opět otevřela uprostřed noci a majitel pan Novosad ml. poskytl rozjíveným poutníkům teplé nápoje, polévky a příjemné prostředí.

Oproti prvnímu ročníku pochodu v roce 2010 nám také přálo počasí, takže se mi ani nezplstily chlupy a nemusel jsem si vyčesávat bahno ještě na Vánoce. U táboráku bylo teplíčko a placatice z našich domácích zásob zvedaly teplotu i náladu naprosto spolehlivě. Místní akční skupina Podhostýnsko postavila na Bludném úžasný stan vybavený posezením, což celé akci dalo téměř profesionální charakter. A hasiči, ti moji kluci potmě fosforeskující, zařídili všechno ostatní. Dobrovolní hasiči z Chvalčova a Hošťálkové jsou ti nejlepší v širokém okolí a nechybějí nikdy na žádné mé akci, v létě ani v zimě. Umějí houkat, stříkat, vařit, točit pivo, rozdělat oheň, uhasit oheň. Odvážlivcům při prohlídce hasičské techniky potmě uprostřed Hostýnských vrchů prý ukázali ještě více. Bravo!

Náčelník Jakub Juračka se svými instruktory a pracovníky ze Skiareálu Troják plnili všechny organizační povinnosti skvěle a dokonce byli přistiženi, že se směji. A pak že jsou lyžaři v září nervózní jak sáňky v létě. O zábavu, hudbu, zpěv i pokusy o tanec mezi odvážlivci z publika se starali členové cimbálové muziky Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem. Muzikanti ukázali, že přivézt cimbál doprostřed Hostýnských vrchů a koncertovat o půlnoci v hlubokých lesích je pro ně naprosto přirozené. Firma Krodos vybrala řidiče YETTYbusu také opravdu uvážlivě. Martin Horník mezi účastníky pochodu vzácně zapadl, i když byl cestou domů patrně jedinou střízlivou osobou na palubě. A ještě všem na rozloučenou zazpíval do mikrofonu.

Poděkování patří také hlavnímu organizátorovi akce, Městu Bystřice pod Hostýnem. Tradiční tým s letitou praxí tvoří samé ženy, což má YETTY rád. Na Trojáku se zaregistrovalo nakonec neuvěřitelných 120 účastníků pochodu, a i když všichni dolů do restaurace Ve Dvoře nešli a užili se jen program na Bludném, mám z tohoto počtu radost! Děkuju vám všem, byli jste bezvadná parta. Těším se na vás všechny opět v únoru 2013 při dalším ročníku závodu na běžkách Hostýnský YEŤTY (čti jeď ty).

Váš YETTY

P.S. Nějaké fotky najdete v naší fotogalerii. Pokud máte nějaké i vy, posílejte je na adresu info@mubph.cz, zveřejníme je. Ďýky.